Płytki ceramiczne – aktualne trendy

W aranżacji wnętrz, tak samo jak w innych branżach, często zmieniają się trendy: pojawia się moda na pewne materiały podczas gdy inne są przez Klientów pomijane lub rzadziej wybierane. Jednak przy urządzaniu mieszkania oprócz mody warto się kierować zdrowym rozsądkiem i wybierać takie materiały, które będą dobrze wyglądały zarówno dziś, jak i za kilka lat.

Dziś podpowiemy jakie są aktualne trendy związane z rynkiem płytek ceramicznych. Jakie płytki wybrać do łazienki i kuchni? Co jest modne, a jednocześnie na tyle ciekawe, by podobało nam się dłużej niż jeden sezon?

Płytki ceramiczne ? modne i stylowe rozwiązania do kuchni i łazienki

Bieżące trendy związane z płytkami ceramicznymi są kontynuacją mody, na którą istnieje w całej branży aranżacji wnętrz popyt od kilku sezonów. Można streścić je w kilku słowach, a mianowicie:

  • prostota,
  • elegancja,
  • naturalność,
  • minimalizm,
  • nowoczesność.

Takie połączenie jest obecnie najczęściej praktykowane i cenione przez Klientów. Producenci płytek ceramicznych wychodząc naprzeciw bieżącym trendom, proponują kolekcje utrzymane właśnie w takiej stylistyce.

Płytki ceramiczne – kamień i beton

Płytki imitujące kamień czy beton to prawdziwy hit. Chłodna kolorystyka płytek ? odcienie szarości, czerni i bieli oraz ich minimalizm sprawiają, że wnętrze, które zdobią nabiera oryginalnego, nowoczesnego charakteru przywołującego na myśl styl industrialny. Wnętrza w takiej kolorystyce są również idealną, ponadczasową bazą, którą można wzbogacić kolorowymi dodatkami.

Płytki strukturalne

To również silny trend, utrzymujący się od kilku lat. Ze względu na wyraźną fakturę nazywane są też płytkami przestrzennymi lub 3D. Faktura ta może przybrać różne formy ? najczęściej fal lub wzorów geometrycznych. Płytki takie świetnie prezentują się na ścianach nowoczesnych łazienek i kuchni. Oświetlone w odpowiedni sposób, pięknie odbijają świetlne refleksy i dają niesamowity efekt – wrażenie trójwymiarowości. Pamiętać tu należy o aspekcie praktycznym. Płytki te – podobnie jak te o gładkiej powierzchni ? trzeba regularnie myć, tylko w tym wypadku jest to bardziej pracochłonne?

Płytki wielkoformatowe

Cechuje je niezwykła prostota i elegancja. Znakomicie wpisują się w minimalistyczny, nowoczesny styl aranżacji wnętrz. Cenione są również za to, iż można dzięki nim uzyskać idealnie gładką powierzchnię, bez spoin. W ofercie producentów znaleźć można płytki 60x60cm, 80×80 lub podłużne 45×90, a także takie w rozmiarach: 50x100cm, 100×100 cm a nawet 300×100 cm. Należy pamiętać, że te największe nie pasują do każdego wnętrza, a raczej do pomieszczeń przestronnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz