Jeden z najpopularniejszych polskich ciągników – Ursus c 385

Jakby nie patrzeć Polska należy wciąż do krajów rolniczych. Sprzyjają temu przyjazne warunki pogodowe (długi okres wegetacyjny) oraz dość dobra, choć nie najlepsza gleba. Problemem polskiego rolnictwa jest wciąż duże rozdrobnienie gospodarstw – coraz częściej jednak rolnicy, którzy decydują się poświęcić takiej pracy życie inwestują w powiększanie swoich gospodarstw, odkupywanie ziem oraz wymienny handel. Wszystko to sprawia, że obecnie przeciętny polski rolnik dysponuje coraz to większą liczbą hektarów – wymusza to inwestycję w sprzęt oraz elementy, które są pomocne w uprawienie ziemi i odpowiedniej hodowli roślin, a tym samym zmniejszają nakład pracy człowieka na roli i pozwalają na uzyskanie większych plonów, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu.

Ursus C-385

Ciągnik Ursus C-385 reklamowany był między innymi hasłem „Polska moc w kompaktowej formie”. To zdanie dokładnie opisuje ten model oraz pojazd – jest on idealnym przykładem polskiego produktu, który jest skierowany do praktycznie wszystkich rolników, którym zależy na bardzo dobrym traktorze. Cechuje się on bardzo dokładnym i starannym wykonaniem – zarówno w kwestii estetycznej, jak również (a może przede wszystkim) pod względem poszczególnych podzespołów i użytych mechanizmów. Bogate wyposażenie, które klient dostaje w standardowe cenie sprawia, że maszyna ta nadaje się do różnorodnych prac – zarówno do pracy na roli czy w sadzie, jak również może być używana przy pracach transportowych, komunalnych oraz pomocniczych (na przykład na budowach). Wszystko to sprawia, że obecnie uznaje się, że Ursus C-385 jest jednym z najczęściej kupowanych ciągników wśród polskich rolników.

Czym wyróżnia się Ursus C-385?

Pod względem użytych technologii Ursus C-385 to brat bliźniak wcześniejszego dostępnego na polskim rynku modelu, mianowicie Ursusa C-382.  Porównując te dwa modele można zauważyć, że Ursus C-385 w stosunku do swojego pierwowzoru cechuje się przede wszystkim mocniejszym silnikiem (choć bez zmian pozostała maksymalna prędkość, jaką może uzyskać ten pojazd). Zmieniła się również skrzynia przekładniowa, a także zainstalowany został znacznie mocniejszy podnośnik.

Wśród najważniejszych parametrów ciągnika Ursus C-385 można wymienić przede wszystkim:

  • silnik – zainstalowany w pojeździe jest silnik Perkins EU IIIB,
  • napęd typu 4×4, który daje lepszą moc i stabilność jazdy,
  • skrzynia przekładniowa 12 x 12,
  • udźwig podnośnika – 3600 kg, co umożliwia stosowanie pojazdu w transporcie i to przy sporych gabarytach lub masie wiezionego produktu,
  • dwustopniowy suchy filtr powietrza z czujnikiem zanieczyszczenia,
  • wygodna i komfortowa dla kierującego kabina – umożliwiająca nawet wielogodzinną pracę oraz doskonałą widoczność.
[Głosów:1    Średnia:5/5]
News Reporter

Dodaj komentarz