Jak dobrać odpowiedni wystrój kuchni?

Kuchnie jakie są każdy widzi. Jedne są większe, drugie mniejsze, Niezależnie jednak od przestrzeni jaką dysponujemy, warto zadbać, aby wystrój kuchni prezentował się doskonale.

Opieraj się na sprawdzonych rozwiązaniach.

Nie warto odkrywać na nowo Ameryki i najlepiej w urządzaniu kuchni oprzeć się na sprawdzonych już rozwiązaniach. Dobrze urządzona kuchnia to przede wszystkim taka, w której bez większego problemu przygotujesz posiłki oraz pomieścisz wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne oraz akcesoria.

Nie ma jednego rozwiązania doskonałego dla wszystkich. Wystrój kuchni oraz jej projekt powinien być dokładnie dopasowany do naszego stylu życia oraz czasu, jaki codziennie poświęcamy na przygotowywanie posiłków w kuchni.

Dostosuj przestrzeń do trybu życia oraz do częstotliwości zakupów.

Jeśli dość rzadko robisz zakupy, na przykład raz w tygodniu, to automatycznie musisz kupić więcej produktów, niż gdyby zakupy odbywały się kilka razy w tygodniu.

No tak spore zakupy potrzebna jest nie mała przestrzeń i spora liczba szafek oraz półek.

Przede wszystkim wygoda.

Dobierając wystrój kuchni, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę oraz funkcjonalność. Kuchnia jest swoistą przestrzenią roboczą, gdzie będziemy przygotowywać liczne potrawy, chcemy więc aby ten proces przebiegał jak najbardziej pomyślnie.

Trzy strefy.

Urządzając małe kuchnie powinniśmy podzielić je na 3 strefy. Taką, gdzie wybieramy jedzenie oraz wyciągamy jest lodówki, taką gdzie obmywamy warzywa i kroimy mięso oraz, oczywiście, strefę poświęconą gotowaniu.

Jedna ze stref nie powinna znajdować się za daleko od poprzedniej, jednak bez wątpienia musi być zachowany między nimi odstęp.

Sposób na małą kuchnię.

Jeżeli posiadasz małą kuchnię, to możesz się zdecydować na propozycję modułową. W takiej opcji meble, ściany, a także podłoga są utrzymane w tej samej kolorystyce. Jednak także tutaj trzeba być ostrożnym, ponieważ jednobarwne szafki z wbudowanym sprzętem ustawione w szeregu mogą nieco stłamsić kuchnię i jeszcze bardziej optycznie pomniejszyć pomieszczenie.

Drugim rozwiązaniem jest tak zwana minikuchnia. To propozycja pełna zaskakujących rozwiązań designerskich oraz mebli o wielu, często zaskakujących funkcjach. Dodatkowym elementem, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo przestrzeni w kuchni to rezygnacja z drzwi otwieranych skrzydłowo i zastąpienie je drzwiami przesuwanymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kuchnia będzie bardziej przestronna, a kto wie, może znajdzie się także miejsce na dodatkową szafkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz