Nowoczesny i piękny dach, to znaczy bezpieczny dach

Jak wykończyć dach, tak by być z niego zadowolonym?

Papa wykorzystywana na pokrycia dachów utraciła swą popularność kilkadziesiąt lat temu. Teraz do takich celów można zastosować inne, znacznie lepsze, w większym stopniu zaawansowane, zdecydowanie praktyczniejsze i bezpieczniejsze materiały. Zalicza się do nich blachodachówka. Czemu blacha, która została przystosowana do pokrywania dachów zdobyła tak dużą popularność? Należy poznać odpowiedź na to pytanie, ponieważ ogromnie prawdopodobne jest, że w ciągu nadchodzących lat stanie się ona wraz z dachówką ceramiczną głównym produktem wykorzystywanym do pokrywania dachów.

Ma sporo zalet
Ogromną zaletą blachodachówki jest to, iż jest ona bardzo lekka, bardzo łatwa w montażu i oczywiście niesamowicie efektywna. Jest to ogólnie mówiąc blacha trapezowa, o grubości nie przekraczającej milimetra. Wytworzona jest z blachy pokrytej ocynkiem, a później warstwą farby. Tym samym zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest bardzo precyzyjne i idealnie wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest relatywnie niska w porównaniu z dachówkami ceramicznymi albo też membranami, otrzymujemy produkt doskonały, bardzo dobrej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Ponadto weźmy pod uwagę fakt, iż blachodachówka jest niesamowicie łatwo obrabialna. Delikatna i przy okazji ogromnie cienka blacha może być cięta właściwe w jakikolwiek sposób, niezależnie od tego, jaka wystąpiła potrzeba jej obróbki. Innym atutem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to wysoce trwały element, który dobrze położony właściwe jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha się odkształca, znacznie łatwiej jest uszkodzić dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Tak jak każdy produkt, tak samo blachodachówka posiada pewne wady. Ogromnym minusem jest absorpcja słońca. Niestety, jeżeli chodzi o blachodachówki, bez względu na kolor pokrycia, promienie słoneczne łapane są ekspresowo i bardzo łatwo przekazywane są do domu. Jest to naprawdę niemały problem, w szczególności, jeśli ktoś zamieszkuje w sposób bezpośredni na poddaszu. Istnieje w takiej sytuacji konieczność zastosowania jakiejś warstwy izolacji. Następnym minusem jest tymczasem trwałość, która jest w dużym stopniu krótsza aniżeli dachówki ceramicznej. Gwarancja producenta obejmuje kilkadziesiąt, ale nie pięćdziesiąt lat, jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Niemniej jednak jest to obecnie najpopularniejszy system pokrycia dachów w Polsce i nie tylko. Warto nadmienić dodatkowo, iż znakomicie sprawdza się bez względu na rodzaj dachu, nie ma znaczenia czy jest to dach z wielkim czy mniejszym spadem.

cennik blachodachówki

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz