Jak wybrać idealne drzwi wewnętrzne?
Dom 

Faktem jest, że jednym z istotniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy aranżacji pięknego wnętrza są drzwi wewnętrzne. Ten na pozór błahy i mało ważny element jest jednak jednym z detali decydujących o późniejszym wyglądzie naszych wymarzonych czterech kątów. Bez wątpienia wybór idealnych drzwi wewnętrznych nie jest prosty, a dobór takich, które będą jednocześnie ładne, funkcjonalne i dopasowane do naszego wnętrza często graniczy niemalże z cudem.

Często przy wyborze drzwi wejściowych wahamy się nad wieloma rodzajami tego istotnego elementu, nie wiedząc który z nich wybrać. Drzwi przeszklone, a może te bez szyby? Matowe, klasyczne klamki, a może te ze zdobieniami? Istnieje wiele ważnych kwestii, które należy dokładnie przeanalizować chcąc wybrać drzwi idealne. Dziś podpowiemy jak dobrać odpowiednie, współgrające się z naszym mieszkaniem drzwi.

Zwróć uwagę na ich funkcjonalność

Na co szczególnie zwrócić uwagę chcąc wybrać idealne drzwi wewnętrzne? Przede wszystkim na ich zastosowanie. Wiadomym jest, że drzwi łazienkowe będą zazwyczaj nieco inne niż te, które prowadzą do salonu czy kuchni. Drzwi łazienkowe zawierają najczęściej funkcjonalne specjalne klatki wentylacyjne, które pozwolą na swobodną wymianę powietrza. Najczęściej drzwi prowadzące do pozostałych pomieszczeń w naszych wymarzonych czterech kątach są wspaniałym izolatorem dźwięku ? tzw. drzwi akustyczne są coraz częstszym wyborem i stanowią znakomitą ochronę przed hałasami dochodzącymi z innych pomieszczeń. Są wybierane najczęściej przez duże rodziny.

Będąc rodzicami stawiamy najczęściej na drzwi z wyrazistymi przeszkleniami, które pozwolą nam widzieć co aktualnie robi nasza pociecha. Faktem jest jednak, że dobór drzwi do pokoju pociechy jest zazwyczaj niesłychanie trudny, bo niekoniecznie naszemu dziecku podoba się to, co nam. W takich sytuacjach zalecą się zaopatrzenie w plik naklejek z ulubionymi superbohaterami pociechy, którymi będzie mogła obkleić drzwi. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że naklejki w każdym momencie będziemy mogli usunąć z drzwi przy pomocy szmatki nasączonej ciepłą wodą.

Przeszklone czy nie ?

Coraz częstszym dylematem przy wyborze idealnych drzwi wewnętrznych jest wybór ich rodzaju. Kiedyś stawiano na drzwi przeszklone, o dużych, najczęściej matowych szybach. Dziś coraz chętniej wybieramy jednolite, matowe drzwi bez przeszkleń lub posiadające niewielkie, matowe szkła. Faktem jest, że w doborze odpowiedniej formy drzwi kierować powinniśmy się przede wszystkim ogólnym wystrojem naszego mieszkania. Drzwi jednolite pasują szczególnie do nowoczesnych, ekstrawaganckich mieszkań, w których stawiamy przede wszystkim na charakterystyczne dodatki i jasne barwy. Te z przeszkleniami zaś sprawdzą się świetnie w większych, przestronniejszych mieszkaniach, które są wykonane w eleganckim, niekoniecznie modnym stylu. Skomponują się równie pięknie w domach wykonanych w całości z drewna.

Kolor drzwi, a kolor podłogi

Często zadajemy sobie pytanie, czy kolor naszych drzwi powinien współgrać z barwą parkietu, czy wręcz przeciwnie ? tworzyć ekstrawagancki kontrast. Dobór koloru, który będzie idealnie taki sam w przypadku drzwi i podłogi jest kwestią niesłychanie trudną, a czasem wręcz niemożliwą do zrealizowania. Tworząc mieszkania w nowoczesnym stylu coraz częściej stawiamy na ciekawy kontrast między drzwiami, a parkietem. Ciekawym rozwiązaniem jest nadanie naszemu mieszkaniu nieco nonszalanckiego stylu i połączeniu jasnej podłogi ze znacznie ciemniejszymi drzwiami. Piękny kontrast dawać będą czarne, lub bordowe drzwi w połączeniu z białymi płytkami podłogowymi. Idąc z duchem czasu coraz częściej wybieramy formę kontrastu ? jest to skuteczne i ciekawe rozwiązanie, które pomoże nadać naszemu mieszkaniu indywidualnego stylu.

Drzwi ? wszystkie w tym samym kolorze?

Częstym problemem jest dobór drzwi do całego domu, gdyż przy różnych kolorach ścian, formach i kolorach parkietu często jeden typ i kolor nie pasuje do wszystkich pomieszczeń. Dobór koloru odpowiedniego jest nie lada wyzwaniem ? często podążając za dawną modą wychodzimy z założenia, że całe mieszkanie powinno zawierać jednakowe drzwi wewnętrzne. Nic bardziej mylnego. Z biegiem czasu zmieniło się nie tylko postrzeganie i moda na nieco inne formy drzwi ale przede wszystkim przekonanie, że drzwi powinny być takie same.

 

Ciekawym pomysłem będzie dobór innych, ekstrawaganckich drzwi szczególnie, jeśli jesteśmy rodzicami sporej gromadki dzieci. Bez wątpienia nasze pociechy same będą uczestniczyć w doborze drzwi do swojego królestwa, a ich wybór powinniśmy jak najbardziej brać pod uwagę. Nie zapominajmy również o tym, jak ważną kwestią gdy mamy pociechy jest dobór drzwi z przeszkleniem, które pozwoli nam mieć dziecko cały czas ?na oku?.

 

Często biorąc pod lupę aranżację mieszkania od strony doboru odpowiednich mebli i dodatków zapominamy o ważnej kwestii zastanowienia się nad drzwiami wewnętrznymi. Warto jednak pamiętać, że jest to decyzja na lata, a odpowiednio dobrane drzwi będą mogły towarzyszyć nam przez wiele długich lat. Nie warto więc oszczędzać i kupować te najtańsze, a zwrócić uwagę na ich wykonanie i detale, które pomogą dodać naszemu pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

Zobacz również: https://askdom.pl/wynajem/mieszkania/bialystok/nowe-miasto/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz