Czy opłaca się centralny odkurzacz?
Dom 

Centralne odkurzanie to znakomity wydatek zwłaszcza , jak zdamy sprawę sobie, że w chacie o powierzchni 150-200 m? pojawia się rocznie coś koło trzydzieści kilogramów pyłu , miejsca groźnych dla alergika roztoczy. Dobry odkurzacz centralny jest więc zbawienny , powinien nie tylko wciągać brud z niemal wszystkiej powierzchni, ale znakomicie oczyścić wyrzucane powietrze.

Brud domowy to mieszanina mocnych alergenów, spośród jakich najgorszymi są roztocza. W czasie regularnych porządków ? odkurzania chaty albo trzepania koców ? alergeny roztoczy latają w pokoju.
Używanie tradycyjnego odkurzacza uzbrojonego wyłącznie w płócienny woreczek powiększa ich liczbę w domostwie aż pięć razy ! Spośród tegoż początku w mieszkaniu alergika winno się stosować odkurzacza spośród filtrem ze dobrym usuwania szkodników (HEPA) lub filtrem wodnym, a jeszcze dużo ? wyposażyć chatę w układ ogrzewania odkurzania.

Odkurzacz ważny

Nie podnosi pyłu oraz w żaden rób nie zatruwa powietrza w odkurzanym lokalu , ponieważ brud oraz użyte podczas czyszczenia powietrze wydalane jest każdorazowo na zewnątrz domostwa. W domostwie wysprzątanym odkurzaczem centralnym powietrze jest bez roztoczy.
Szybkość powietrza przepływającego przez rury ssące wynosi 130 km/h , tak że blokuje gromadzenie się pyłu także pośrodku systemu. Takiego komfortu nie zapewni żaden zwykły odkurzacz. Ponadto , wielka siła ssania odkurzacza wyrzuca brud nie tylko spośród wykładzin , ale także z głębokich warstw.
Długi wąż zasysający oraz różnorakie szczotki umożliwiają przyjmie się do każdego , nawet trudno dostępnego pomieszczenia w domostwie. W ciągu czyszczenia nie zakłóca się siostrze oglądania telewizora , ponieważ jednostka centralna pracuje w innym mieszkaniu.
W odkurzanym pokoju nie słychać więc pracy jednostki centralnej , wyłącznie szum zasysanego powietrza. Czyszczenie mniej męczy , bowiem nie trzeba ciągnąć za sobą tradycyjnego odkurzacza. Nie trzeba także tak regularnie , kiedy w zwykłych odkurzaczach, opróżniać worka na śmieci.

Elementy systemu

Centralny odkurzacz zbudowany jest spośród 3 podstawowych rzeczy : gniazd ssących,jednostki centralnej oraz dodających je rur.

Gniazda lokuje się w wielu wyselekcjowanych mieszkaniach w zakładzie oraz trzyma je spośród jednostką centralną, która jest ?serce? odkurzacza. Do centrów podłącza się wąż ssący spośród resztą ssącą. Podczas pracy jednostka centralna wytwarza podciśnienie w instalacji oraz zasysa brud także kurz z miejsc. Instalację tę są rury pomieszczone w granicach także prowadzące od centrów do mieszkania jednostki centralnej, gdzie znajdują się: filtr, który oczyszcza powietrze, oraz separator, w jakim zbiera się kurz. W ten droga oczyszczone powietrze leczone jest na zewnątrz domu.

Kiedy wykonać instalację

Każdy dom można urządzić w porządek centralnego odkurzania, najlepiej jednak zaplanować toż szybko podczas projektowania domu. Dzięki temuż będzie ważna najkorzystniej rozmieścić gniazda ssące oraz bezkolizyjnie poprowadzić przewody. Uzna to jeszcze zredukować do minimum niezbędne prace budowlane, takie jak zrobienie przebić i bruzd w granicach oraz stropach czy ekranów osłaniających itd.

Instalację centralnego odkurzania można zamontować i w domu już zamieszkanym, w przewodach wentylacyjnych (muszą stanowić jednak wystarczająco szerokie, by nie przestały wykonywać swych pierwszych funkcji), w przestrzeniach między ścianami również nad sufitami podwieszanymi. Powinien się jednak liczyć spośród tym, że czasem nieuniknione będzie rozkuwanie ścian, by ważna było położyć w nich rury.

Inwestycja na części

Kompletny system ogrzewania odkurzania wraz spośród montażem to koszt kilku tysięcy złotych. Koszt zależy z wielkości domu, mocy również ceny jednostki centralnej oraz od stopnia skomplikowania całej instalacji. Skoro nie wybieramy takich wydatków ponosić jednorazowo, całą inwestycję, a to także koszty spośród nią związane, można rozłożyć na dwa etapy.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz