Wymiana czy naprawa dachu? Co jest bardziej opłacalne?

Niestety w kraju spotykamy się coraz częściej z przykrymi skutkami wichur i trąb powietrznych. W takim przypadku często konieczna jest wymiana lub naprawa dachu. Wielu osobom proces ten kojarzy się źle, ze względu na ogrom pracy i pieniędzy, jakie należy włożyć w te czynności. Zalepianie dachu lub prowizoryczna naprawa bardzo często stanowi pomoc na krótko. Czy naprawa dachu musi być procesem długim i kosztownym?

Naprawa dachu

W wielu przypadkach ludzie decydują się na naprawę. Dzięki temu mogą zaoszczędzić sporo środków, które mogą być poświęcone na inne cele. Naprawa dachu to często zalepianie dziur papą. Kiedy nasz dach ulegnie zepsuciu, nie popełniajmy błędu poprzez pochopną ocenę. Najpierw warto zadzwonić do specjalisty, który pomoże nam w ocenie szkód i ustali, czy bardziej opłacalne jest naprawa dachu, czy też jego całkowita wymiana. Jak ocenić, czy dach wymaga naprawy?

  • Sprawdzenie miejsca, gdzie dach przecieka- Jest to pierwsza rzecz, jaką należy zrobić w przypadku popsucia się dachu. Warto sprawdzić również zagięcia blachy oraz wszelkie pęknięcia.
  • Kolejnym krokiem jest sprawdzenie stanu rynien. Należy koniecznie zobaczyć, czy śruby nadal są mocno dokręcone, czy rynna nie zmieniła swojego położenia, oraz czy blacha nie jest powyginana.
  • Obserwacja zabrudzeń i zadrapań pokrycia dachu. To zazwyczaj widoczne jest gołym okiem. Jeżeli dach ma wiele lat, wówczas wychodzi na nim rdza i często mech, który trudno usunąć. Blacha może płowieć od słońca i od trudnych warunków atmosferycznych.

Jak stan dachu ocenia fachowiec?

Dekarz najczęściej zaczyna od sprawdzenia stanu obróbek dekarskich. Takie rzeczy trudno dostrzec gołym okiem niektórym ludziom. Warto więc przyglądać się swojemu dachowi na bieżąco, aby uzyskać dobre efekty. Dekarz dodatkowo sprawdza również szczelność wentylacji oraz zbada wszelkie elementy konstrukcyjne jak na przykład stropy. To niezwykle ważne. Opinia eksperta jest nieoceniona.

Wymiana dachu

Całkowita wymiana dachu to oczywiście kosztowna i trwa dosyć długo. Konieczne jest zatrudnienie fachowców, którzy doradzą nam, co powinniśmy wybrać, aby cieszyć się pięknym i mocnym dachem. Zazwyczaj kładziona jest blacha lub dachówka, jednak ten rodzaj pokrycia jest dużo droższy, niż wspomniana wcześniej blacha. Po dokładnym wymierzeniu metrażu otrzymamy informacje odnośnie kosztów zakupu materiału oraz robocizny. To niezwykle ważne. Warto zatrudnić sprawdzoną ekipę, która zadba o nasz dach najlepiej, jak to możliwe. Warto zaufać sprawdzonym firmom, które na rynku są już długo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz