Prędkie i ekonomiczne malowanie proszkowe

Malowanie metali bądź stali może następować różnymi technikami. Niemniej jednak, z całą pewnością najtrwalszym oraz najbardziej skutecznym jest malowanie proszkowe. Jest to technika, która w ostatnich latach jest bezustannie unowocześniana, nie tylko poprzez farby, ale ponadto ze względu na nowoczesną technologię samych malarni, w których linie produkcyjne gwarantują nie jedynie wysoką produktywność, lecz dodatkowo trwałość nałożonej powłoki i oczywiście bardzo wysoką jej jakość.

Co da się pomalować proszkowo?

Zwykle, jeśli chodzi o malowanie proszkowe felg, metoda ta wykorzystywana jest w ogromnie wszechstronnym zakresie w metalach oraz stalach, ponadto w metalach nieżelaznych. Najkorzystniejsze efekty w sytuacji malowania przy użyciu proszku są zauważalne w przypadku stali. W tym wypadku też malowanie jest bardzo efektywne, powłoka najbardziej przylega, a naniesiony lakier nie opada z niej w ogóle. Jednym z bardzo popularnych produktów, do którego stosuje się malarnie proszkowe są felgi, jednocześnie ze stali jak i z aluminium. Sam proces produkcyjny nie jest dodatkowo specjalnie karkołomny, nie wymaga zastosowania wysokiej jakości rozwiązań, poza samym piecem jak również lakierowaniem, gdzie współczesne rozwiązania pozwalają na nałożenie farby dokładniej i efektywniej.

Metoda malowania proszkiem

Technika malowania proszkiem nie jest jednocześnie specjalnie skomplikowana. Firmy, które trudnią się malowaniem za pośrednictwem proszku znajdują się w takich miejscowościach jak Białystok i oczywiście właściwe w całej Polsce. Sama technika polega na nanoszeniu proszku w specjalistycznym piecu na rozgrzaną stal czy też metal nieżelazny. W takiej sytuacji proszek pod odpowiednią temperaturą w pierwszej kolejności przyczepia się do elementu, a później uzyskuje konkretną konsystencję, aby w końcowym etapie, normalnie pozostać w sposób bezpośredni na elemencie. Proszki są różne, jak i dostępne w poszczególnych rozwiązaniach. W zależności od potrzeb dostępne są zarazem kolory lśniące jak również matowe.

Więcej na: malowanie proszkowe Białystok

[Głosów:0    Średnia:0/5]
News Reporter

Dodaj komentarz